Home / Информации / ЕКИПАТА НА ЦЕНТАР ОСВОЈУВАЧ НА ОВОГОДИНЕШНОТО ИЗДАНИЕ НА ТРАДИЦИОНАЛНИОТ НОЌЕН ТУРИНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО КРИВОГАШТАНИ

ЕКИПАТА НА ЦЕНТАР ОСВОЈУВАЧ НА ОВОГОДИНЕШНОТО ИЗДАНИЕ НА ТРАДИЦИОНАЛНИОТ НОЌЕН ТУРИНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО КРИВОГАШТАНИ

Доцна синоќа заврши овогодинешното издание на Кривогаштанскиот турнир во мал фудбал каде екипата на Центар ја победи екипата на Бене Бош од Битола со 2-1 и со тоа ја освои главната премија на турнирот од 60.000 денари.
21078495_383302692085443_3543393708407599187_n
Вицешампионот екипата на Бене Бош освои 30.000 денари додека третопласираната екипа на Текосолар освои 15.000 денари.
21077733_383302882085424_160258836385309155_n
Покрај доделените награди на победниците, организаторот на турнирот додели и поединечни признанија за: Најдобар голман која припадна на голманот на Центар – Цветковски Марјан и наградата за најдобар играч на турнирот која припадна на играчот од екипата на Бене Бош – Дамески Иво.
21078789_383303102085402_7146431978253194615_n
Покрај тоа, ораганизациониот тим додели и благодарници за фер плеј екипа на екипата на Бо – То од Тополчани и благодарници за посебни заслуги во организацијата на турнирот на Бозароски Славе како и благодарница за допринос во судиската организација на турнирот на Илиески Зоран.
21077341_383303338752045_880677147161868536_n
Ораганизациониот тим составен од општина Кривогаштани и ЛАГ Агролидер , се заблагодарува на сите посетители, учесници и екипа кои дадоа допринос за да успееме да заокружиме уште една успешна приказна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*