Home / Информации / СРЕЌЕН 8-ми МАРТ

СРЕЌЕН 8-ми МАРТ

По повод денот на жената 8-ми март, Градоначалникот на Општина Кривогаштани Рубинчо Шефтероски присуствуваше на празничниот собир во клубот на пензионери во Кривогаштани каде им врачи цвеќе на присутните и им упати честитка по повод денешниот празник.

DSCN9930

Додека дечињата од детската градинка ,,ВЕСЕЛО ШТРКЧЕ” во Кривогаштани и центарот за ран детски развој ,,ЈАГОТКА” од Обршани, приредија осмомартовски точки во кои дечињата им го честитаа празникот на своите мајки.

DSC03984

DSC04133

DSC03965

DSC04036

DSC03817

DSC04090

DSC03921

DSC03773

DSC03857

DSC04040

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*